Що таке «комплексне обстеження слуху» у дорослих?
Аудіологічне дослідження слуху – це комплексна діагностика, куди входить кілька різних тестів. Тут досліджують всі функції органу слуху на проведення та сприйняття звуків. Види та методи діагностики відрізняються залежно від віку пацієнтів – для дітей та дорослих застосовують різні підходи. За підсумками обстеження лікар підбирає лікування та схему реабілітації.
Якщо лікар виявить невиліковну втрату слуху, то реабілітація здійснюватиметься шляхом застосування сучасних слухових апаратів, які заздалегідь запрограмовують під індивідуальні потреби пацієнта.
⠀
⠀
Що входить в послугу «комплексне обстеження слуху»?
В послугу «комплексне обстеження слуху» входить огляд пацієнта, консультація професійного сурдолога та суб’єктивна аудіометрія. За результатами цього візиту лікар може назначити пацієнту проведення додаткових методів обстеження слуху. Наприклад, імпедансна аудіометрія та відеоотоскопія. Або одразу прописати процес лікування.⠀
⠀
Коли слід проводити комплексну діагностику слуху у дорослих?
Консультацію спеціаліста слід запланувати, якщо ви маєте проблеми або скарги ЛОР-органів. Після первинної діагностики лікар може назначити вам комплексну перевірку слуху. Зазвичай така діагностика необхідна, якщо наявні наступні захворювання чи патології:
- неврит слухового нерва,
- адгезивний отит,
- отосклероз,
- тимпаносклероз,
- хвороба Меньєра,
- невринома слухового нерва,
- сенсоневральна, кондуктивна або змішана приглухуватість та інші порушення функції слухового аналізатора.⠀
⠀
Які симптоми свідчать про те, що потрібно звернутись до фахівця?
Серед симптомів, які стануть приводом відвідування ЛОР-фахівця стануть погіршення слуху, відчуття шуму у вухах, больові відчуття чи закладеність вух.
Приводом для відвідування ЛОР-спеціаліста можуть бути часті випадки простудних захворювань та погіршення самопочуття, що супроводжується переліченими вище симптомами. Якщо вас турбує хоча б один з названих симптомів, радимо не відкладати візит до лікаря.⠀
⠀
Якщо втрата слуху є незворотною? Що робити?
Виходом стануть правильно підібрані слухові апарати. Вони підвищать якість вашого життя та знову відкривають можливості до спілкування, навчання та професійного розвитку.
Пацієнту при виборі слухового апарату варто, звичайно, ознайомитися з різними варіантами апаратів, представлених на ринку, але все ж таки керуватися рекомендаціями лікаря-сурдолога. Коректний висновок, правильний діагноз та адекватні рекомендації можливі лише після обстеження у лікаря, який займається діагностикою та корекцією порушень слуху.
Увага! Важливо не плутати слухові апарати з дешевими підсилювачами слуху, які часто рекламуються в мережі, ЗМІ та телевізорі. Вони не мають нічого спільного з професійною і кваліфікованою корекцією слуху. Їх використання лише погіршить слух та може призвести до інших негативних наслідків.

